Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Günümüz iş dünyasında hızla yükselmenin yolu, kariyer gelişimine uygun eğitimlerinden geçmektedir.

Bu eğitimleri almanın en pratik yolu ise dünyanın birçok ülkesinde hızla yaygınlaşan Uzaktan Öğretim Sistemi'dir.

Ülkemizdeki bu ihtiyacı gören Beykent Üniversitesi, Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında iki önlisans ve bir yüksek lisans programıyla faaliyete geçirmiştir. 2011-2012 eğitim öğretim yılında iki yüksek lisans ve 3 lisans programı daha Uzaktan Öğretim programlarımıza eklenmiştir. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 önlisans, 3 lisans ve 5 Yüksek Lisans programıyla eğitim vermeye devam etmektedir.

 

Uzaktan Öğretim nedir?

Uzaktan öğretim, öğrencinin kampüse gelme zorunluluğunun bulunmadığı, tamamen sanal ortamda, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif olarak derslerin işlendiği, uzaktan fakat yüz yüze üniversite eğitiminin verildiği çağdaş bir eğitim sistemidir. Zaman ve mekan sınırlamasının olmadığı Uzaktan Öğretim Merkezi, çalışan veya kampüse gelme imkanı bulunmayan ancak kişisel gelişimine önem veren, bu doğrultuda kariyerini ilerletmek isteyenler için büyük bir fırsat sunmaktadır.

 

Uzaktan öğretimin faydaları nelerdir?

Sistem, hem iş hayatının yoğun temposundan dolayı eğitimini tamamlayamamış çalışanlar için hem de maddi imkansızlıklar nedeniyle uzak şehirlerde kazandığı üniversitelere gidemeyen öğrencilere gerçek bir üniversite eğitimini son derece uygun koşullarla sunmaktadır.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Beykent Üniversitesi Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM), YÖK tarafından onaylanmış bir programdır ve verilen diplomalar ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahiptir.


Merkez bünyesinde,

  • İşletme Tezsiz, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Tezsiz, Yönetim Bilişim Sistemleri Tezsiz, İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim Tezsiz, Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans Programları
  • İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Endüstri Mühendisliği Lisans Programları
  • Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi Önlisans Programları

Dersler Nasıl İşleniyor?

Uzaktan öğretim sisteminde dersler sanal sınıf ortamında gerçekleştiriliyor. Akademisyen ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanarak sınıf ortamında derse katılabiliyor. Sanal sınıf ortamında gerçekleşen eş zamanlı derslerde akademisyenler, görüntülü ve sesli olarak dersi anlatabiliyor, yazı tahtası kullanabiliyor ve hatta bilgisayarında kayıtlı uygulamaları öğrencilerle paylaşabiliyor. Öğrenciler de derse görüntülü ve sesli olarak bağlanabiliyor, ders içerisinde soru sorabiliyor, dosya paylaşımları yapabiliyorlar. Eş zamanlı yapılan dersler kayıt altına alınıyor ve daha sonra tüm öğrenciler, bu kayıtlar sayesinde istedikleri her an o dersin tekrarına ulaşabiliyor.

Beykent Üniversitesi Uzaktan Öğretim önlisans programları Beylikdüzü Yerleşkesi'nde yer alan Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde, yüksek lisans programları ise Taksim Yerleşkesi'nde yer alan Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer almaktadır.

 

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Lisans Programları başvuruları

Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, önlisans düzeyindeki "İşletme","Yönetim Bilişim Sistemleri" ve "Endüstri Mühendisliği" programlarına kayıt yaptırmak için adayın o yıla ait ÖSS Sonuç Belgesi'nin bulunması gerekmektedir.

İşletme Lisans Programı'na TM-1, Yönetim Bilişim Sistemleri'ne TM-1 ve Endüstri Mühendisliği'ne MF-4 puanıyla öğrenci alınmaktadır. Lisans programları Beylikdüzü Yerleşkesi'nde yer alan Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Önlisans Programları başvuruları

Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde, önlisans düzeyindeki "İşletme Yönetimi" ve "Bilgisayar Programcılığı" programlarına kayıt yaptırmak için adayın o yıla ait ÖSS Sonuç Belgesi'nin bulunması gerekmektedir.

İşletme Yönetimi Programı'naYGS-6, Bilgisayar Programcılığı Programı'na ise YGS-1 puanıyla öğrenci alınmaktadır. Önlisans programları Beylikdüzü Yerleşkesi'nde yer alan Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

 

Yüksek Lisans ön başvurusu ve kesin kayıtları

Yüksek lisans programları ön başvuruları ise http://buzem.beykent.edu.tr/online.html adresinde yer alan form doldurularak yapılmaktadır.

ALES belgesi olmayan öğrenciler, yüksek lisans programına misafir öğrenci hakkıyla zaman kaybetmeden başlayabilme ve bu süreçte belgeleri toparlayabilme imkanına sahiptirler.

Yüksek Lisansa Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. Lisans Mezuniyet Belgesi (Aslı veya Onaylı Sureti)
2. Not dökümü (Aslı veya Onaylı Sureti)
4. Vesikalık Resim (5 Adet 4,5x6cm) 
5. Yurtdışındaki Üniversitelerden Mezun Olanlar İçin; YÖK Denklik Belgesi   
6. TC Kimlik numarası beyanı
7. Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge