Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Bilgisayar Programcılığı Önlisans Programı
 

Bilgisayar Programcılığı, bilgisayar kullanımı, yazılım tasarımı,bilgi güvenliği, donanım bakım onarımı ve bilgisayar ağlarının kurulumu ve yönetimi ile ilgili bilimdir. Bu programın amacı bilgisayar teknolojileri konusunda çalışacak, görevi itibariyle üst mühendis ile teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye mühendis- den daha fazla uygulama becerisine sahip bir ara teknik eleman olan teknikerler yetiştirmektir. Bu vasıflardaki bir eleman bazı küçük veya orta büyüklükteki işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilir.

Bilgisayar Teknikeri yönetime karşı çalışmaların verimli olmasından sorumludur. Belirli görevlere verilmiş yazılım teknisyenlerinin çalışmalarına nezaret edebilir. Tekniker, yüksek düzeyde uygulama becerilerine sahip olacak ve ileri enformasyon teknolojilerindeki çağdaş eğilimleri bilecektir. Buna göre verilecek eğitim sonucunda öğrencinin hata bulma, problem çözme, karar verme ve işlem planlaması konularında yetenek kazanması beklenir.

Bilgisayar Programcılığı bölümünde meslek derslerinin büyük bölümü uygulamalı olarak yapılmaktadır. Hızlı bilgisayar sistemlerinden oluşan laboratuvarımızda dersler öğrencilerimizin konuları daha iyi anlayıp uygulamaları çabuk geliştirebilmeleri için görsel malzemeler kullanılarak projektör eşliğinde yapılmaktadır. Dersler sonrasında verilen uygulama ve proje çalışmalarıyla öğrenilen bilgilerin gerçek hayata nasıl aktarılacağı öğrencilerimiz tarafından öğrenilmektedir.

Öğrenciler işyerlerinde yaptıkları stajlar vasıtasıyla öğrendikleri teorik konuları uygulama imkanı bulabilirler.Stajlar sırasında başarılı olan öğrenciler mezun olduktan sonra staj yaptıkları şirkette işe başlayabilmektedirler.

Ayrıca 4 yıllık bir bilgisayar eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ikinci yılın sonunda yapılan dikey geçiş sınavından başarılı oldukları takdirde Bilgisayar Mühendisliği , Matematik- Bilgisayar, Bilgisayar Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri gibi bölümlere geçiş yapabilirler.

 

Ders Planı

T.C. Beykent Üniversitesi Uzaktan Öğretim İşletme Lisans Programı Ders Planı ve İntibaklarını görmek için tıklayınız.